Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f / 2.8 II ASPH. Power O.I.S.

 
 

Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f / 2.8 II ASPH. Power O.I.S. je utěsněn profesionální základní zoom (zoomový objektiv) z řady G X s vysokou konstantní světelností f / 2.8, který je vybaven optickou stabilizací Power O.I.S. a prvotřídní optikou.

Dostupnost 5-7 dní
Můžeme doručit do
22.11.2019
18 500 Kč    
Kód produktu 15378
Značka Panasonic
Kategorie Pro Panasonic
Záruka 2 roky
 

Vysoký univerzální výkon:
Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f / 2.8 II ASPH. Power O.I.S. je profesionální objektiv se zoomem z řady Lumix G X, který je díky rozsahu 12-35mm (24-70mm po přepočtu na kinofilm / Full Frame) a vysoké světelnosti f / 2.8 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností univerzálně použitelný pro široké spektrum fotografických aplikaci. Objektiv je navíc vůči prachu, stříkající vodě a mrazu vybaven výborně utěsněnou konstrukcí a tak se hodí nejen na fotografování v interiéru, ale i pro fotografování v exteriérech za jakéhokoli počasí. Hodí se tak každému vášnivému fotografovi pro amatérské i profesionální použití při fotografování krajinářské, reportážní, street i portrétní či dokumentární fotografie.

Špičková optická soustava objektivu:
Optická soustava objektivu sestává ze 14 optických prvků seřazených do 9 optických skupin. Optická soustava obsahuje 4 ASPH asférické čočky, 1 UED čočku a 1 UHR čočku. Asférické čočky (ASPH) účinně korigují sférické chyby a optické zkreslení objektivu. Kromě toho také přispívají k celkovému zmenšení velikosti i hmotnosti objektivu. Čočka z UHR skla (Ultra-High Refractive index) zlepšuje optický výkon a zajišťuje konstantní optickou kvalitu od středu až ke okrajům fotografie. Čočka z UED skla (Ultra Extra-low Dispersion) koriguje chromatickou vadu a zlepšuje přenos kontrastu, jasu a ostrosti a to od okraje po okraj.

Antireflexní vrstvy Nano Surface Coating:
pro co nejčistší obraz jsou čočky objektivu pokryty špičkovou ultratenkou antireflexní vrstvou Nano Surface Coating vyvinutou společností Panasonic pro eliminaci nepříjemných odrazů a odlesků v celém světelném spektru. Výsledkem je křišťálově čisté záběry i při fotografování v protisvětle se zdrojem světla v záběru.

Optická stabilizace obrazu Power O.I.S.:
Technologie optické stabilizace obrazu Power O.I.S. (Power Optical Image Stabilisation) je vestavěná přímo do optické soustavy objektivu. Stabilizace obrazu je realizována pomocí pohyblivé čočky, která přesně kompenzuje otřesy působící na soustavu fotoaparát-objektiv. Kompenzace těchto otřesů má přímý vplout na výslednou ostrost fotografií. Optická stabilizace Power O.I.S. tak umožňuje fotografům pracovat s až o 4 expoziční stupně delšími expozičními časy jako při fotografování bez ní.

Podpora videa:
Objektiv je navržen s ohledem na použití při natáčení videa s fotoaparáty Panasonic Lumix. Objektiv dokáže plynule měnit clonu, aby nedocházelo k náhlým skokovým změnám expozice v záběru a pyšní se i zcela bezhlučným motorkem automatického zaostřování pro lepší zaznamenávání zvuku scény. Vynikající výkon automatického zaostřování navíc umožňuje nahrávat skvělé videozáběry s rozlišením 4K kde přesné zaostřování hraje zásadní roli.

Odolnost a utesnenosť:
Objektiv patří do profesionální řady Lumix GX, čemuž odpovídá i odolnost jeho konstrukce vůči stříkající vodě, prachu a mrazu až do -10 ° C. Díky takto vysoké odolnosti můžete s objektivem absolvovat exteriérové ​​focení iv opravdu náročném prostředí, nebo v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Technické parametry:
• Bajonet objektivu: Micro 4/3
• Ohnisková vzdálenost: 12-35mm (24-70mm po přepočtu na kinofilm / Full Frame)
• zorný úhel: 84 ° -34 °
• Maximální clona: f / 2.8
• Minimální clona: f / 22
• Optická konstrukce: 14 členů / 9 skupin
• Počet lamel clony: 7 tvarovaných lamel
• Minimální zaostřitelná vzdálenost: 0,25m
• Maximální zvětšení objektivu: 0,17x (34x po přepočtu na kinofilm / Full Frame)
• Průměr filtrového závitu: 58mm
• Rozměry (průměr x délka): 67,6 x 73,8 mm
• Hmotnost: 305g