Nikon D500 DSLR tělo

 
 

Nikon D500 je poloprofesionální digitální zrcadlovka pro pokročilé fotografy s 20,9 MPix CMOS snímačem formátu DX, obrazovým procesorem EXPEED 5, 153 bodovým AF, vestavěnou Wi-Fi, 4K / UHD videem a 10 obr./sv utěsněném těle. < / p>

Dostupnost 5-7 dní
Můžeme doručit do
22.11.2019
34 975 Kč    
Kód produktu 13411
Značka Nikon
Kategorie Nikon
Záruka 2 roky
 

Nikon D500 je překvapivě lehká a velmi výkonná poloprofesionální digitální zrcadlovka pro pokročilé fotografy, použitelná i jako záložní tělo pro profesionály. Fotoaparát je vybaven špičkovým 20,9 MPix CMOS snímačem formátu DX, novým vysoce výkonným procesorem zpracování obrazu Nikon EXPEED 5, prvotřídním maticovým měřením expozice pomocí 3D Color Matrix III, dokonalým 153 bodovým systémem automatického zaostřování s 99 křížovými body (pro výběr je 55 bodů z toho 35 je křížových), dotykovým 3,2 "LCD s 2 359 000 Pix, robustním utěsněným tělem z lehkých slitin hořčíku, ergonomicky rozloženými podsvícenými ovládacími prvky, možností zachytit až 200 fotografií ve formátu NEF (RAW) při rychlosti 10 obr./s . a s funkcí D-Movie umožňující zaznamenávat videosekvence v rozlišení 4K / UHD.

Nikon D500 je osazen špičkovým 20,9 MPix CMOS snímačem formátu DX (APS-C), který se může pochlubit rychlým čtením kanálů, širokým dynamickým rozsahem, nízkým šumem při vysokých ISO citlivostech a jejich ohromujícím rozsahem. Díky kombinaci zcela nového snímače a extrémně výkonného obrazového procesoru Nikon EXPEED 5 se podařilo dosáhnout mimořádný rozsah nastavení nativních citlivostí ISO v rozsahu ISO 100 až ISO 51 200, která se dá dále rozšířit na fenomenálních ISO 50 až ISO 1 640 000! Citlivost je nastavitelná v krocích 1, 1/2 nebo 1/3 stupně EV. V současnosti neexistuje APS-C fotoaparát, který by se mohl pochlubit takto vysokou hodnotou citlivosti ISO. Díky této dokonalé kombinaci snímač - obrazový procesor je obrazová kvalita fotografií na špičkové úrovni a fotky se vyznačují jasným, ostrým obrazem s výborným prokreslením detailů a to i při vysokých citlivostech ISO. Je tak doslova možné fotografovat v podmínkách kdy lidské oko už nevnímá žádný obrazový vjem - tedy od jasného slunečního světla až po astronomický soumrak (ekvivalent 0,001 Lux). Pokročilý obrazový procesor nové generace Nikon EXPEED 5 poskytuje vysokorychlostní 16bitové zpracování obrazu navazující na 14-bitovou A / D konverzi, čímž přímo ve fotoaparátu vzniká fotografie NEF (RAW) / TIFF / JPEG připravená k publikování. Fotografie se mohou pyšnit věrnými a sytými barvami a přirozenou hloubkou. I při fotografování v pološeru s vysokou citlivostí ISO inteligentní systém snižuje šum bez degradace ostrosti a detailů obrazu. Kromě toho nový procesor zvyšuje celkový výkon fotoaparátu a jeho reakce na novou úroveň, výrazně zlepšuje zpracování fotografií a umožňuje vyšší snímací frekvenci při natáčení videosekvencí. Nikon EXPEED 5 umožňuje díky rychlému zpracování dat z nového systému měření expozice, rychlému a přesnému zaostření (AF ASIC) a nové vyrovnávací paměti (bufferu) zaznamenávat až 200 snímků ve formátu NEF (RAW) v řadě za sebou rychlostí až 10 snímků za sekundu. Pokud by to nestačilo, tak fotoaparát umožňuje natáčet videosekvence v rozlišení 4K / UHD (3840 x 2160 Pix) při 30p / 25p / 24p.