Olympus M.Zuiko Digital 12-40mm f / 2,8 ED

Neohodnoceno
 

Prvotřídní profesionální objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 12-40mm f / 2.8 PRO je prvním představitelem zcela nové profesionální řady objektivů M.Zuiko Digital PRO. Je to vysoce kvalitní profesionální objektiv se standardním rozsahem zoomu a vysokou světelností f / 2.8 konstantní v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Objektiv v kombinaci s fotoaparáty Olympus OM-D / PEN v režimu automatického zaostření neuvěřitelně rychle zaostřuje a spolu s vodotěsnými těly Olympus OM-D tvoří mrazuvzdornou a před vodou a prachem dokonale utěsněnou sestavu.

Dostupnost 5-7 dní
Můžeme doručit do
9.8.2021
17 250 Kč    
Kód produktu 15396
Značka Olympus
Kategorie Jiné
Záruka 2 roky
 

Ohnisková vzdálenost objektivu je 24-80mm (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). 3,3x optický zoom umožňuje fotografování od širokoúhlých scén, krajinářských záběrů, architektury až po detaily portréty na teleohniska. Nová optická soustava objektivu sestává z 14 čoček seřazených do 9 skupin. Pro korigování rozptylu světla, zkreslení, zamezení chromatické aberace a celkovou vyšší ostrost fotografií obsahuje optická soustava dvě asféricky tvarované čočky z nízko rozptylového ED skla, dva členy s vysokou odrazivostí, dvě čočky z nízko rozptylového ED skla a jeden DSA optický člen. Optická soustava objektivu je schopná zaostřovat již od 20cm (od roviny snímače) a poskytuje zvětšení 0,3x (Micro 4/3) nebo 0,6x (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). Objektiv je vybaven 7-lamelovou kruhovou tvarovanou clonou, která v celém rozsahu ohniskových vzdáleností poskytuje možnost nastavit si clonu v rozsahu od f / 2.8 po f / 22.

Přední člen objektivu se při zoomování a zaostřování neotáčí, což usnadňuje použití přechodových a polarizačních filtrů. Nejkratší vzdálenost zaostření 20cm umožňuje vyfotografovat atraktivní detailní fotografie menších objektů. Průměr filtrového závitu je 62mm. Tělo objektivu je robustní a pevné, zkonstruovány tak aby odolalo vodě, prachu, nárazům a mrazu do -10 ° C. Při průměru 69,9mm, délce 84mm a hmotnosti 382g se jedná o jeden z nejlehčích a nejkompaktnějších profesionálních objektivů na světě.